Jdi na obsah Jdi na menu
 


Natálie

24. 3. 2007
Svatá Natálie z Cordoby vděčí za mučednickou korunu třem vyznávačům Kristovým. Tato mučednice žila v devátém století na území dnešního Španělska, které tenkrát bylo pod vládou arabů, tedy vyznávačů islámu a protivníků křesťanství. Avšak mnoho obyvatel tajně praktikovalo křesťanství. Mezi nimi byl i svatý Aurelius, muž Natálie, která tenkrát ještě měla exotické jméno Sabigotho. Manželé žili několik let jako vyznávači islámu, i když jeho stoupenci nebyli. Jednoho dne spatřili na ulici muže, bičovaného za to, že se veřejně přiznal, že je křesťanem. V tu chvíli si manželé řekli, že již dlouho žili v přetvářce, rozdali svůj majetek chudým a začali veřejně vyznávat své náboženství, což vedlo k jejich uvěznění a následně k popravení mečem dne 27. července roku 853.

     Jméno natálie pochází od dies natalis, tedy den narozenin. Dávalo se mučedníkům, protože se věřilo, že se rodí znovu. Natálie jsou ženy méně společenské, ale za to se silným niterním životem, mnohdy velmi nábožensky založené. Jsou vytrvalé a rozumné na svůj věk, rády vyhledávají osoby starší, zkušenější, s hlubšími zájmy. Natálie netouží po slávě a penězích, ale rády se noří do tajemství života. Jsou klidné, mají v sobě mnoho krásy, která jim umožní snadný přístup bez pomoci "loktů".

     Natálie je velmi vhodné jméno pro vodnáře, raky, ryby, panny,štíry a lvy.Já jsem taky Natálie.Natálie je z latinského překladu a znamená  Vánoční dárek!!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Webacek

(Natalie, 14. 11. 2019 16:57)

Je to tak dlouhy ze se mi z toho chce zvracet

Pro mě super

(Natálie, 7. 11. 2017 19:43)

Je to dobrý dozvěděla jsem se něco o vším neméně.

Re: Pro mě super

(Natálie, 7. 11. 2017 19:46)

Je to dobrý dozvěděla jsem se něco o neméně.

3.9. 2017

(Natalie , 3. 9. 2017 13:32)

to je uzasne ja sem myslela ze jmeno Natalie je normalni jmeno

cawko

(Natália, 23. 5. 2010 20:35)

tak toto som vobec netusila o mojom mene :D tento cely webik je super na 1*****